Jak czyscic klawiature

Twoja klawiatura już od dłuższego czasu szwankuje a Ty nie wiesz z czego to wynika? Konieczne jest przeczyszczenie klawiatury, aby mieć pewność, że nie chodzi o jej uszkodzenie mechaniczne co zabrudzenie. Obecnie jest cała masa rozmaitych rodzajów kosmetyków pielęgnacyjnych służących do czyszczenia sprzętu komputerowego – osobne środki do czyszczenia monitorów, jeszcze inne koszule nocne kraków do klawiatury itd.
Pozwala to przede wszystkim na przedłużenie trwałości urządzenia elektronicznego. Niestety, minusem jest fakt, iż część profesjonalnych detergentów jest dużo droższa niż zwyczajna, prosta klawiatura. Można jednakże podjąć się czyszczenia klawiatury samodzielnie, bez konieczności inwestowania w kosztowne produkty pielęgnacyjne. Domowymi sposobami czyszczenie będzie równie dobrym wariantem, co gdybyśmy oddali sprzęt na czyszczenie profesjonalne. Klawiatura to siedlisko brudu i zanieczyszczeń, w niej gromadzone są bakterie, kurz, resztki jedzenia. Wszystko to zalega nawet latami! Rozwiązaniem jest regularne czyszczenie urządzenia tak, aby zlikwidować zarazki w zalążku i usprawnić przez to pracę urządzenia. Po pierwsze odwracamy klawiaturę i potrząsamy ją aby wyrzucić z niej wszystkie zalegające w środku okruchy oraz brud.
Następnie bierzemy wąski pędzelek z włosiem, najlepiej bardzo twardym. Wtedy da się wymieść między klawiszami wszelkiego typu zabrudzenia. Następnie psikamy klawiaturę sprężonym powietrzem. Dobrym sposobem jest też odłączenie poszczególnych klawiszy oraz wyczyszczenie klawiatury od spodu a także samych przycisków. Do tego wystarczy zwilżenie szmatki. W wąskich miejscach, gdzie nie ma dużo szczeliny i ciężko jest się tam dostać szmatką, możemy przeczyścić klawiaturę zamoczonym lekko patyczkami kosmetycznymi.