Domena i Hosting


Domena

Domena to adres internetowy, po którym możesz znaleźć odpowiednią witrynę w sieci. Kiedy chcesz założyć stronę www, musisz pamiętać o tym, aby najpierw sprawdzić czy dana nazwa sklepu, jaką sobie wymyśliłeś a więc domena jest wolna i nie została już przez kogoś zamówiona i opłacona. Jedna domena może być przypisana wyłącznie jednemu użytkownikowi.

Hosting

Decydując się na założenie sklepu internetowego, koniecznie musimy pamiętać o tym, że aby serwis działał jak należy, musimy zadbać o kilka nadrzędnych elementów, bez jakich nasz wirtualny biznes nie będzie miał większego powodzenia. Do takich części składowych sklepu internetowego zaliczyć należy między innymi odpowiedni hosting. Każdy sklep musi być umiejscowiony w konkretnym miejscu na serwerze i do tego właśnie potrzebny jest nam hosting. Wybór firmy proponującej określony hosting powinniśmy uzależniać przede wszystkim od jakości serwerów. Jeżeli mowa o niskich kosztach ale za to słabej jakości, nie ma sposobności aby sklep działał z powodzeniem.
Co chwilę występujące przestoje w pracy serwera niestety ale nie działają na naszą korzyść. Przecież w każdej chwili, ktoś kto chciałby dostać się do naszego serwisu będzie miał zablokowany dostęp. To sprawia, że my jako właściciele sklepu jesteśmy znacząco stratni. Hosting wybierajmy zatem nieprzypadkowy, ale od wyspecjalizowanej firmy, która ma już renomę na rynku.