Zabytki w Opolu

Opole to niezwykłe miasto, położone w południowo-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą. Zwykle kojarzy się nam ze słynnymi festiwalami. Nie bez powodu jest nazywane „Stolicą Polskiej Piosenki”. Opole to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, a także gospodarczym. Miasto jest fascynujące i z pewnością warto zawitać w jego progi. Bogata historia sięga aż do czasów średniowiecza. Liczne zabytki Opola zasługują na uwagę. Znajdziemy tutaj doskonałe przykłady różnych stylów, które królowały w mieście na przestrzeni wieków.

Bazylika Katedralna Podwyższenia Świętego Krzyża jest doskonałym przykładem budowli gotyckiej. Wcześniej w jej miejscu stał drewniany kościół zbudowany przez Bolesława Chrobrego. Wieża Piastowska to pozostałość po Zamku Piastowskim z około 1300 roku. Położona na Odrzańskiej Wyspie Pasiece, ma około 42m wysokości i stanowi doskonały punkt widokowy.

Rynek Starego Miasta jest także miejscem zasługującym na uwagę. Zabudowa ma cechy średniowiecznego placu głównego. Miejsce to było wielokrotnie przebudowywane i wiąże się z bogatą historią nie tylko Opola, lecz całej Polski. Z pewnością poznamy wiele cennych dziejów historii, odwiedzając te rejony.

Kościół Świętej Trójcy [tutaj], Plac Wolności, ulica Krakowska, fontanna z pomnikiem opolskiej Ceres – to tylko niektóre zabytki, które koniecznie musimy zobaczyć przyjeżdżając do Opola. Z pewnością warto także przespacerować się Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki. Piękno przyrody możemy podziwiać w opolskim Ogrodzie Zoologicznym. Położony na Wyspie Bolko jest niezwykle atrakcyjnym dla oka miejscem. Jest to jedyne w Polsce, gdzie możemy spotkać uchatki kalifornijskie. Niesamowite zwierzęta z pewnością nas zauroczą.

Jakie noclegi może nam zaoferować Opole? Baza noclegowa posiada oferty w różnych cenach. Tani pobyt noclegowy w tym mieście jest możliwy. Znajdziemy tutaj wiele wygodnych opcji – sprawdź – . W mieście funkcjonuje wiele pensjonatów, ośrodków agroturystycznych, hoteli oraz kwater prywatnych. Wiele z tych miejsc posiada bardzo wysoki standard i znajduje się w cichej i spokojnej okolicy. Po całym dniu zwiedzania, będziemy mogli odpocząć i nabrać siły na kolejny dzień pełen wrażeń. Pobyt w Opolu z pewnością będzie fascynującą przygodą, o której nie zapomnimy do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>