Warto wiedzieć o Nowym Sączu

Nowy Sącz to miasto usytuowane w województwie małopolskim. Pierwszą rzeczą, którą warto tam zobaczyć jest zegar kwiatowy, który znajduje się obok dawnych murów obronnych i ruin zamku a także Baszty Kowalskiej. Zegar jest przepiękny, jego cyferblat jest wykonany z kwiatów. Jest on usytuowany na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kolejnym wartym obejrzenia obiektem jest zamek w Nowym Sączu, który został wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego. Powstał on w latach 1350-1360. Koniecznie trzeba zobaczyć fontannę z rycerzem. Przedstawia ona sikającego chłopca. Obiekt ten powstał w 2008 roku. Jest to bardzo niezwykłe dzieło zlokalizowane przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Warto zajrzeć do Sądeckiego Parku Etnograficznego, który położony jest w Falkowej. Ponadto jest to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych. Na tle drzew i malowniczego wzgórza mieści się ten wspaniały Sądecki Park Etnograficzny. W nim zostało zgromadzone prawie 70 historycznych obiektów na powierzchni około 20 ha. Następnym fajnym miejscem wartym zobaczenia jest kirkut, czyli cmentarz żydowski. Pochodzi on z końca XIX wieku. Można tam zobaczyć macewy, czyli nagrobki z okresu powojennego a także kilka starszych nagrobków. Będąc w tym uroczym mieście nie można ominąć kościoła świętej Heleny. Jest to drewniany kościółek ufundowany przez Helenę Marchocką w XVII wieku.

Nowy Sącz i jego noclegi spełnią oczekiwania każdego. Warto zatrzymać się w Hotelu Panorama w Nowym Sączu. Hotel dysponuje pokojami z łazienką. Każdy z nich posiada : telewizję satelitarną, radio, dostęp do internetu oraz lodówkę. Hotel oddaje do dyspozycji gości: monitorowany oraz oświetlony parking a także przechowalnie bagażu. Właściciele hotelu akceptują obecność zwierząt po zapłaceniu za ich pobyt. Opłata za psa bądź innego zwierzątka wynosi 10 złotych za dobę. Dodatkowym atutem jest fakt, iż hotel Panorama jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 do godziny 12:00 ostatniego dnia pobytu. W ofercie hotelu są dwa pokoje trzyosobowe, trzy pokoje jednoosobowe, dwadzieścia cztery pokoje dwuosobowe oraz jeden apartament dwuosobowy. Cena noclegu w apartamencie plasuje się na 320 złotych natomiast pobyt w pokoju jednoosobowym wyniesie nas 155 złotych. W hotelu akceptowane są karty płatnicze. Posiada restaurację oraz salę bankietową. Koszt śniadania wynosi 20 złotych natomiast obiadokolacja to koszt około 30 złotych.

One thought on “Warto wiedzieć o Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>