Tajemnicze i piękne Kościelisko

Łagodna rzeźba terenu i przepiękne górskie krajobrazy sprawiają, że Tatry Zachodnie cieszą się wielkim uznaniem turystów. Gęsta sieć szlaków prowadzi na wszystkie ważniejsze wierzchołki gór. Planując urlop w tych naszych pięknych górach, warto rozsądnie pomyśleć w jakiej miejscowości poszukać noclegu. Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy odwiedzają te tereny szuka miejsca w Zakopanem, a później narzeka, że było tłoczno, gwarno, że nie było możliwości prawdziwego odpoczynku. Bardzo dobrym pomysłem jest poszukanie noclegu w Kościelisku, zwłaszcza, że leży ono przysłowiowy rzut beretem od Tatr. Należy jednak pamiętać, żeby rezerwacji dokonać wcześniej. My w tym roku wyszukaliśmy zakwaterowanie przez internet na portalu meteor-turystyka.pl, wszystko przebiegło prosto, sprawnie i bez zakłóceń.

Szeroko rozbudowana infrastruktura noclegowa w Kościelisku w postaci ogromnej ilości hoteli, domów wycieczkowych, pensjonatów, kwater prywatnych, w pełni wyposażonych domków letniskowych czy pokoi w gospodarstwach agroturystycznych zadowoli każdego turystę. Zwłaszcza, że ceny są tu znacznie niższe niż w Zakopanem. Kościelisko jest dużą podhalańską wsią składającą się aż z 21 osiedli. Z wioski rozciąga się niesamowity widok na Tatry. Nie ma w tym nic dziwnego, że od dawna już wioska posiada miano miejscowości wypoczynkowej. Na jej terenie znajdują się dwie największe i najbardziej urokliwe doliny tatrzańskie – Dolina Kościeliska i Chochołowska. Niepowtarzana flora i fauna stanowią dużą atrakcję dla turystów. Niesamowicie wygląda na wiosnę polana w dolinie pokryta dywanem różnobarwnych krokusów. Na ten okres czekają fotografowie, którzy przyjeżdżają tutaj, aby uchwycić to ich ulotne piękno na swoich fotografiach. Przy odrobinie szczęścia możemy usłyszeć pomruki niedźwiedzia budzącego się z zimowego snu. Niesamowite jest to, że wędrując górskimi szlakami możemy bez obaw o nasze zdrowie zaczerpnąć wody ze strumyka i po prostu zaspokoić pragnienie. Mało zostało już takich miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Każdy kto jest zakochany w górach wie doskonale, że każda pora roku to inne wrażenia. Wiosna i lato pełne zieleni, jesień to kwitnące wrzosy i cały wachlarz barw od żółci aż po wszystkie odcienie brązu i czerwieni. Zima okrywając swoim białym płaszczem pobliskie szczyty czyni je jeszcze bardziej tajemniczymi, groźnymi i sprawia wrażenie uśpienia. Tego nie można zapomnieć. Jest to miejsce, w które się wraca, bo tutaj zostawia się część serca. Zrozumie to tylko ten kto kocha góry naprawdę i nie potrafi bez nich żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>