Skansen Kultury Jamneńskiej w Koszalinie

Są takie muzea, które różnią się nieco od innych. To szczególnie takie, które pozwalają zobaczyć, jak żyli ludzie dawno temu. Samo zobaczenie różnych sprzętów wiele nie da. Aby móc sobie dobrze wyobrazić życie ludzi w dawnych czasach, najlepiej jest zobaczyć ich dom czyli to wszystko, co ich na co dzień otaczało.

Koszalin to miasto, w którym różnych atrakcji oraz zabytków nie brakuje. Są ciekawe imprezy kulturalne, muzea, jest wiele terenów pełnych zieleni. Temu wszystkiemu towarzyszy bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa (my sprawdzamy na meteor), to oferty na każdą kieszeń i w różnych obiektach od hoteli po domy prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne. To wszystko sprawia, że Koszalin jest miastem, które bardzo podoba się turystom i każdy coś tu dla siebie znajdzie.

Kiedy już tu się przyjedzie, to warto odwiedzić Skansen Kultury Jamneńskiej. Nie jest to jedno z tych muzeów, przez które przechodzi się jak najszybciej – tu każda rzecz budzi zaciekawienie. Skansen to wydzielony dział etnograficzny koszalińskiego muzeum. Na terenie tym znajduje się chata rybacka z XIX wieku, trochę młodszy warsztat szewca oraz kuźnia i stodoła. Stojąc przy tych budynkach, można się poczuć jak osoba mieszkająca dawno temu w jednej z okolicznych wsi. Historyczne są nie tylko obiekty, ale i ich wyposażenie. Można bardzo dobrze zapoznać się z kulturą jamneńską. Widać sprzęty z dawnych czasów, ozdoby, ubrania. 

Zwiedzanie skansenu nie jest jedyną atrakcją dla osób zafascynowanych przeszłością tego regionu. Niedaleko skansenu znajduje się gospoda, gdzie można zjeść dania z tradycyjnej polskiej kuchni. Bardzo klimatyczne miejsce. Odbywają się także Jarmarki Jamneńskie. Można posłuchać muzyki folkowej i kupić sobie coś z rękodzieła. Taka własnoręcznie zrobiona rzecz, w dodatku nawiązująca do historii, to jedna z najfajniejszych pamiątek, jakie można skądś przywieźć. Posłuchanie folklorystycznej muzyki to też duża atrakcja. Komu szczególnie będzie zależeć, by być w Koszalinie w czasie jarmarku, to warto sobie tego dopilnować. To bardzo przyjemny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>