Pisz – na pokładzie Smętka

Jedni kochają latać, inni pływać. Rejsy statkami wycieczkowymi stały się jedną z głównych atrakcji miejscowości położonych nad większymi zbiornikami wodnymi lub nad samym Bałtykiem. Nic więc dziwnego, że w Piszu również można wypłynąć na szerokie wody. Co prawda nie ma możliwość przepłynięcia jeziora ogromnym i luksusowym promem, jednakże wycieczkowy Smętek także zapewni mnóstwo wspaniałych emocji, więc warto wejść na jego pokład, póki się nie zapełni turystami.

Warmia i Mazury nieodłącznie kojarzą się z dziewiczymi krajobrazami rozpostartymi pomiędzy pięknymi jeziorami. Przepiękny Pisz jest położony w południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, więc również tutaj turyści wynajmujący noclegi, mogą skorzystać z uroków kąpieli w jeziorze Roś, z którego wypływa rzeka Pisa. Ponadto miasteczko jest otoczone gęstą Puszczą Piską, która dopełnia dziewiczego krajobrazu Mazur. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy miejscowości skorzystali z tego położenia, przekształcając Pisz w typowo turystyczny ośrodek, gdzie prężnie działa zarówno infrastruktura noclegowa (Pisz ➺ online), jak i gastronomiczna.

Poza typowymi atrakcjami wielu przyjeżdżających turystów może udać się na rejs niewielkim stateczkiem wycieczkowym Smętek, który nieprzerwanie pływa od piętnastu lat. Smętek zabiera nas do wielu mazurskich jezior i rzek, pozwalając turystom rozkoszować się unikalnymi widokami. Aby jak najwięcej ujrzeć, najlepiej rozpocząć swój rejs po Pisie stąd, skąd statek wypływa na jezioro Roś. Zachwyt wielu osób jest najlepszą rekomendacją dla zdecydowania się na rejs. Ponadto istnieje możliwość wykorzystania pokładu statku podczas organizowania imprez rodzinnych, firmowych lub spotkań absolwenckich. Takiego wydarzenia z pewnością nikt szybko nie zapomni. Dodatkowym atutem rejsu jest to, że w sezonie letnim można udać się na wycieczkę w dowolnej godzinie pomiędzy 10 a 22. I oczywiście istnieje także możliwość przepłynięcia z jeziora Roś na inne wody dzięki Pisie.

Bliskość i połączenie jezior są chyba najwspanialszymi rzeczami na Mazurach. Nazwa „Smętek” tylko z pozoru jest smutna. Statek, który codziennie pływa po pobliskich zbiornikach wodnych przynosi wiele wspaniałych wspomnień wszystkim uczestnikom rejsów. Przebywanie na pokładzie pozwala zapoznać się z dużymi połaciami zalesionych piskich terenów, które stanowią bezcenną wartość miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>