„Kikut” w okolicy Wisełki

Kilka kilometrów od wsi Wisełka, na wzgórzu około 70 metrów nad poziomem morza znajduje się Latarnia Morska. Zarówno konstrukcja jak i wzgórze, na którym została zbudowana nazywa się „Kikut”. Jest to jedyna bezobsługowa budowla w Polsce, została zbudowana jako wieża widokowa, jednak przekształcono ją w latarnię ze względu na rozwijający się port w Świnoujściu.

Między Świnoujściem [https://pl.wikipedia.org/wiki/swinoujscie] a Niechorzem nie było żadnego źródła światła. Podczas gdy wieża widokowa zmieniała swą funkcję, rozbudowano ją o ceglane podwyższenie oraz o białą latarnię na szczycie. Uruchomiono ją w drugiej połowie minionego stulecia. Można się dostać się do niej ze wsi Wisełka wyznaczonym szlakiem o długości ok. 4 km. Niewątpliwą przykrością dla turystów jest fakt, że do latarni nie wolno wejść ze względu na to, że jest ona w pełni zautomatyzowana i turyści mogliby coś narobić. Szkoda jest jednak pięknych widoków rozpościerających się ze szczytu, których już nie można podziwiać.

Wejścia strzegą metalowe drzwi zamontowane tam przy jej budowie. Noszą one ślady wielokrotnego używania. „Kikut” leży przy morzu i blisko wsi, a co za tym idzie baza noclegowa tego miejsca jest bardzo obszerna. Każdy nawet najbardziej wymagający klient zadowoli się luksusowym domem wczasowym „Korab&Spa”, gdzie skorzystać możemy z basenu i sauny, co jest dobrą alternatywą, jeśli pogoda podczas naszego pobytu nie dopisze.

Podobną ofertę ma dla nas „Villa Park Spa & Wellness” oddalone od plaży o nieco ponad kilometr i mające w swojej ofercie centrum spa oraz oranżerię. W bardzo malowniczej i spokojnej okolicy położone są apartamenty „Leśny”, gdzie w pięknie urządzonym apartamencie każdy na pewno wypocznie.

Wisełka to mała wieś, a jej okolice bogate są w piękne miejsca, które warto odwiedzić i na pewno zechce się powrócić tu kolejny raz. Latarnia morska „Kikut” jest tylko jednym z wielu przykładów atrakcji, które czekają tu na turystów, a noclegi mają bogatą ofertę [], z której każdy na pewno wybierze coś dla siebie – brak problemów z zakwaterowaniem jest niewątpliwie wielką zachętą dla przybyszów z daleka. Jest to świetne miejsce na wakacje z rodziną lub romantyczny wyjazd z drugą połówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>