Iwonicz-Zdrój – podkarpackie uzdrowisko

Jeżeli wybraliście się do Iwonicza-Zdroju, aby aktywnie spędzić czas to na pewno nie pożałujecie. Przed samym przyjazdem do Iwonicza należy zapoznać się z bazą noclegową i wybrać dla siebie odpowiednie lokum do spędzania czasu wolnego [kliknij tutaj : Meteor]. Baza noclegowa jest na tyle rozwinięta, że na pewno każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Można skorzystać z ofert licznych pensjonatów czy kwater prywatnych, a także hosteli.

W Iwoniczu bardzo popularne są piesze wycieczki. Pierwszym obiektem turystycznym, który warto zobaczyć jest góra Cergowa. Z Iwonicza-Zdroju warto również wybrać się do Rymanowa-Zdroju. Miejscowości dzieli tylko sześciokilometrowy łagodny szlak zielony, natomiast widoki są niesamowite. Przede wszystkim można podziwiać piękne łąki i polany. Mimo, że sam szlak prowadzi przez typowe nizinne tereny, w czasie wędrówki można jeszcze zwiedzić centrum rozrywki Krakowiak lub najpopularniejsze uzdrowisko Stare Łazienki, do którego od lat przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski. Naprawdę warto wybrać się właśnie na taką przechadzkę, ponieważ widoki są niesamowite.

Żabia Góra to kolejny cel wędrówki. Ta góra nie należy do największych. Samo dotarcie do niej jest bardzo fascynujące, ponieważ po drodze można podziwiać piękne widoki. Aby dojść na szczyt, trzeba pokonać piękne polany. Każdy, kto lubi stare budowle kościelne powinien udać się do cerkwi w Bałuciance. Droga nie jest zbyt kręta i trudna, a można odwiedzić interesujący zabytek. Będąc w Iwoniczu-Zdroju należy udać się do lasu Grabińskiego, ponieważ została tutaj postawiona tablica, która upamiętnia straszne wydarzenia. To właśnie tutaj oddział SS zamordował ponad 70 osób. Będąc w Iwoniczu-Zdroju także koniecznie trzeba wybrać się do potoku Bełkotka, gdzie są umiejscowione lecznicze źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>