Dlaczego warto odwiedzić Juratę?

Półwysep Helski zwany również początkiem Polski, co roku przeżywa istne oblężenie. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości jest Jurata. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tym powstałym w 1928 roku miejscem? Największy wpływ ma na to korzystne położenie geograficzne, ale także duża ilość luksusowych noclegów (Jurata / meteor) przyciągająca polskie elity oraz osoby ze środowiska artystycznego.

Jak spędzić urlop w Juracie

Pobyt w tym nadmorskim kurorcie warto wykorzystać w pełni. Najważniejszymi punktami miejscowości są oczywiście plaże. Ta nad Morzem Bałtyckim jest najchętniej odwiedzana przez wczasowiczów, ponieważ jest nie tylko piaszczysta, ale także wyjątkowo szeroka, natomiast plaża nad Zatoką Pucką jest co prawda nieco węższa, daje jednak sporo możliwości amatorom sportów wodnych. Mogą oni między innymi skorzystać z usług znajdującej się tam szkółki windsurfingowej. Oczywiście możliwość opalania się i zażywania kąpieli nie jest jedyną atrakcją Juraty. Nie brakuje tam ścieżek turystycznych, dzięki którym można podziwiać malownicze leśne krajobrazy. Osoby nie przepadające za spacerami po leśnych duktach powinny wybrać się na przechadzkę deptakiem, a następnie ponad 300 metrowym molo. Amatorzy aktywności fizycznej mogą zdecydować się na odwiedzenie parku linowego, w którym znajdują się aż trzy trasy o różnym poziomie trudności. Co ważne w parku swoich sił mogą spróbować także dzieci, jednak muszą mieć przynajmniej 1, 2 m wzrostu.

Na rowerze do Jastarni

Półwysep Helski jest wymarzonym miejscem na odbywanie wycieczek rowerowych. Niewprawieni rowerzyści mogą wybrać się do Jastarni oddalonej o zaledwie 3 km od Juraty. Podczas wizyty w tym miejscu można nie tylko przespacerować się po promenadzie, ale także wyruszyć w lot widokowy nad półwyspem, czy udać się na wycieczkę wodolotem. Ta ostatnia opcja pozwala nie tylko na przejechanie się tramwajem wodnym, ale również zwiedzenie Gdyni. Jak widać wycieczka do Jastarni może być pełna atrakcji.

Noclegi w Juracie – możliwości zakwaterowania

Pobyt na polskim wybrzeżu zawsze warto planować starannie. Organizując urlop w Juracie dobrze jak najwcześniej zarezerwować bazę noclegową. Na szczęście możliwości jest sporo, bowiem można zatrzymać się w ośrodku wypoczynkowym, hotelu czy luksusowym apartamencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>