Czas poznać Pomorze – Nowęcin

Nowęcin jest wsią o charakterze wczasowo-wypoczynkowym, położoną bardzo blisko jednego z najbardziej popularnych polskich nadbałtyckich kurortów – do Łeby jest tylko trzy kilometry. Wieś coraz bardziej zyskuje na renomie nie tylko jako „sypialnia” Łeby, ale i jako miejsce służące do odpoczynku w kameralnych warunkach, bez hałasu i zgiełku właściwego dla znanych kurortów. Być może kiedyś zostanie włączona do Łeby, ale póki co osada jest znana z jednej z najbardziej fantastycznych inwestycji o charakterze rozrywkowym dla całych rodzin. To właśnie tutaj znajduje się znany „Łeba Park”, który swoją sławę zawdzięcza dinozaurom w ich naturalnej wielkości – przybywających do parku gości wista kolos o imieniu „Łebuś Wydmozaurus”.

Lokalna baza noclegowa zaprasza

Noclegi Nowęcina to forma wypoczynku nastawiona na pełen relaks. Dlatego też miejscowość ta jest coraz bardziej doceniana na turystycznej mapie Polski.

Dlaczego warto zdecydować się na Nowęcin?

Nowęcin będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą odetchnąć od energii wielkich miast i preferują całkowite oderwanie się od ogromnych skupisk ludności. Trzeba przyznać, że Łeba latem jest zatłoczona, natomiast w Nowęcinie można znaleźć dla siebie miejsce, w którym nie będzie narażenia na utratę przestrzeni prywatnej – czyli można udać się na spacer bez ryzyka, że trzeba będzie wysłuchiwać rozmowy innych ludzi. W Nowęcinie można wsłuchać się w ciszę. Poza tym można regenerować się nad jeziorem Sarbsko, a w razie tęsknoty za falami Bałtyku można dość sprawnie i szybko przedostać się na plażę w Łebie.

W Nowęcinie znajduje się zamek, którego najstarsze elementy architektoniczne pamiętają XV wiek – zamek obecnie jest hotelem, ale warto go zobaczyć, a także odwiedzić park z bardzo starymi drzewami. Największą turystyczną atrakcją jest jednak „Łeba Park” – miejsce uwielbiane przez dzieci i dorosłych, w którym to można spędzać wolny czas w bardzo fajny sposób – poprzez zabawy o tematyce dinozaurów, a także poprzez kontakt z piratami znanymi z filmu „Piraci z Karaibów”.

Innym bardzo ciekawym miejscem, którego nie powinno się pominąć podczas pobytu w Nowęcinie, jest Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w pobliskim Sarbsku. Znajduje się tutaj pierwsze na świecie Wirtualne Oceanarium Prehistoryczne, dzięki któremu można odbyć podróż w czasie cofając się o o 150 milionów lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>