Busko-Zdrój i jego walory uzdrowiskowe

Busko-Zdrój to jedno z piękniejszych miast, położonych w województwie świętokrzyskim. Na jego terenie  znajduje się wiele ciekawych miejsc, które co roku odwiedzane są przez tłumy turystów oraz kuracjuszy, którzy zatrzymują się w tutejszych obiektach uzdrowiskowych. Busko-Zdrój to miasto, które posiada powierzchnię ponad dwunastu kilometrów kwadratowych. Na obszarze tym zamieszkuje szesnaście tysięcy siedemset czterdzieści dwie osoby. Co roku miasto gości około siedem tysięcy turystów i dwadzieścia tysięcy kuracjuszy. Dzięki obszernej infrastrukturze noclegowej (Busko-Zdrój) którą możemy odnaleźć w wyszukiwarce internetowej pod hasłem : noclegi Busko-Zdrój, turyści mają ułatwiony dostęp do ofert funkcjonujących tutaj pensjonatów, hoteli oraz domków gościnnych. Dzięki tej bazie każdy turysta może odnaleźć idealne miejsce do wypoczynku.

W mieście tym funkcjonuje aż trzynaście zabytkowych obiektów uzdrowiskowych. Wizytówką miasta jest sanatorium uzdrowiskowe o nazwie,,Marconi”, która pochodzi od projektanta, który zaplanował ten budynek. Został on wybudowany w tysiąc osiemset trzydziestym szóstym roku. W głównym miejscu tego obiektu znajduje się ogromna sala koncertowa, która posiada około sto siedemdziesiąt miejsc na widowni. Co roku w sali tej odbywają się liczne koncerty, które cieszą się ogromna popularnością zarówno wśród kuracjuszy jak wśród mieszkańców Buska-Zdroju oraz okolicznych miejscowości. Jednym z bardziej popularnych miejsc jest także sanatorium o nazwie,,Włókniarz”. W przeciągu ostatnich pięciu lat, przeszedł on szereg remontów, co wpłynęło na jego obecny stan. Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych miejsc tego typu. Na terenie,,Włókniarza”, znajduje się czterysta osiemdziesiąt łóżek. Sanatorium to zajmuje teren sześciu hektarów. Kolejnym miejscem bardzo często wybieranym przez kuracjuszy jest szpital uzdrowiskowy o nazwie,,Krystyna”, mieści się w nim aż trzysta dwadzieścia łóżek. Co roku wszystkie obiekty uzdrowiskowe przeprowadzają około półtora miliona różnych zabiegów leczniczych. Największą popularnością cieszą się kąpiele siarczkowe. Na terenie miasta istnieje wiele odwiertów, z których czerpane są wody siarczkowe, jodkowo-bromkowe a także borowina. Wszystkie te solanki świetnie wpływają na proces leczenia schorzeń reumatycznych, kardiologicznych czy dermatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>