Atrakcyjna Kościerzyna

Jedno z miejsc, które każdy prawdziwy turysta powinien mieć zaznaczone na swojej mapie podróżnika, to Kościerzyna. Miejscowość ta zawiera w sobie prawdziwe turystyczne skarby, których wartość dla wielu może być wręcz nieoceniona. Miasto położone jest na terenie przepięknych Kaszub, dlatego wybierając się w te strony możesz liczyć po drodze na niesamowite widoki. Ten region jest uznawany za jeden z najczystszych w Polsce, dzięki czemu jest polecany również wszystkim tym, którzy cierpią na problemy zdrowotne. To także świetny region, w którym zrelaksować może się każdy, kto cierpi na nadmierny stres w pracy. Kościerzyna zamieszkiwana jest przez ponad 20 tysięcy mieszkańców. Jest tu świetnie rozbudowana baza noclegowa, w której zakwaterowanie znajdzie każdy turysta bez względu na oczekiwania, w różnym przedziale cenowym (). Wiadomo – kto pierwszy, ten lepszy, więc planując pobyt w tych stronach zarezerwuj również z góry swoje zakwaterowanie. Noclegi w Kościerzynie to jedne z tych, w których możesz spodziewać się najlepszego traktowania, świetnej ceny i prawdziwej wygody.

W Kościerzynie na brak atrakcji nie możemy narzekać. Ich ogromna liczba wręcz wymaga, by spędzić tutaj przynajmniej kilka dni. Najpiękniejszą dumą tego miasta jest malowniczy, piękny rynek, na którym nie brak lokali usługowych. Możesz tu porządnie zjeść, spróbować prawdziwej kuchni kaszubskiej, wieczorem wypić kufel piwa w towarzystwie rodowitych Kaszubów i być może nawet uda Ci się z nimi zagrać w popularną grę karcianą „Baśkę”. Oto, czym zajmuje się prawdziwy Kaszub po pracy – mówiąc z przymrużeniem oka – uprawia hazard po godzinach.

Warto wiedzieć, że rynek tego miasta został zbudowany na planie urbanistycznym pochodzącym z końca XIV wieku. W rynku stoją zabytkowe, zadbane kamieniczki, ale znaleźć je możemy także w innych częściach miasta. Kościerzyna to miejsce, w którym znajduje się wiele zabytków architektonicznych, głównie kościołów, ale także na przykład gmach Starostwa Powiatowego może przyciągnąć naszą uwagę. Znajduje się tu także Muzeum Kolejnictwa na świeżym powietrzu. Również warto wybrać się na wystawę przyrodniczą organizowaną w Nadleśnictwie Kościerzyna. Te i wiele innych atrakcji czekają na każdego, kto skorzysta z naszego pomysłu i wybierze się do tej miejscowości na swój urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>