Atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej – poznajemy Dolny Śląsk

Bystrzyca Kłodzka jest miastem leżącym w województwie dolnośląskim. Miasto ma wyjątkowo długą historię, która sięga aż do średniowiecza – również w tym czasie rozpoczęła się budowa pierwszych zabytków. Podczas pobytu w Bystrzycy można skupić się na zwiedzaniu, lub poznawaniu szlaków turystycznych,, które przebiegają przez miasto.

Zwiedzanie miasta można zacząć od spaceru po jego centralnej części czyli Rynku – można tam podziwiać kamienice wybudowane w różnych stylach – jest to oczywiście związane z faktem, że powstawały one w różnych okresach. Najstarsza z nich pochodzi z XVI wieku. W czasie przechadzki po placu, warto zwrócić uwagę także na przepiękną barokową figurę Trójcy Świętej (1736 r.). Powstała ona jako forma podziękowania za uratowanie Bystrzycy Kłodzkiej przed zgubnymi skutkami pożaru. Kolejnym punktem, który powinien zobaczyć każdy turysta, który spędza w Bystrzycy choć kilka dni jest kościół św. Michała Archanioła. Świątynia wyróżnia się na tle innych przede wszystkim ze względu na to, że przez jej środek przebiega cały rząd kolumn. Jest to efektem jednej z przebudów, jednakże sam obiekt powstał w XIV wieku. Warto wejść do świątyni, nie tylko po to by się pomodlić, lecz by z bliska zobaczyć znajdujące się tam zabytkowe monumenty (m.in. figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem).

Bystrzyca Kłodzka to miejsce pełne zabytków przyciągających uwagę turystów. Nie każdy jednak wie, że spędzając urlop w tym mieście można spędzić czas także uprawiając aktywność fizyczną. Dobrym pomysłem może okazać się wybranie się na wycieczkę jednym z szlaków. Osoby lubiące pływać powinny natomiast zdecydować się na wyjście na basen znajdujący się na terenie miasta – jest on odkryty, działa zatem tylko w sezonie letnim. Każdy kto planuje odwiedzić Bystrzycę, powinien zawczasu zatroszczyć się o znalezienie wygodnego miejsca noclegowego. Podczas poszukiwań warto przejrzeć ofertę wielu miejsc proponujących noclegi (oferty można znaleźć posługując się hasłem "niedrogie noclegi Bystrzyca Kłodzka"), bowiem w mieście można się zatrzymać w hotelu, willi, apartamencie, ale też w gospodarstwie agroturystycznym czy tradycyjnej prywatnej kwaterze. Łatwo zauważyć, że baza noclegowa miasta jest naprawdę duża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>